Przytulna sypialnia –jak to zrobić?

Sami dobrze wiemy, że obecnie sypialnie często muszą być multifunkcje. Do jednego pokoju musimy zmieścić łóżko, garderobę, a nawet strefę biurową. Wtedy aranżację wnętrza najlepiej dokładnie przemyśleć i dopasować do potrzeb. Czy w takiej sytuacji możemy pożegnać się z przytulnym miejscem do spania?

Niekoniecznie! Przygotowaliśmy Wam kilka sposobów, aby sprawić by sypialnia stała się idealnym domowym zaciszem.

1. Drewno

Niezależnie od tego, czy Twoja sypialnia jest mała, czy duża, drewno na ścianach jest idealnym sposobem stworzenia poczucia ciepła w pomieszczeniu.Jeżeli opcja drewnianych ścian nie wchodzi w grę, zawsze można wybrać jako dodatek drewniane meble i akcenty, które również pomogą stworzyć przytulny efekt.

2. Oświetlenie

Wyłączenie górnej lampy po zmroku i korzystanie jedynie z oświetlenia o słabszym nasileniu nada intymny nastrój, a lamki nocne czy nawet podświetlenie LED to z pewnością ciekawe rozwiązanie na późne wieczory.

3. Kolory

Wybierając kolory czy tekstury nastawmy się na łagodniejsze odcienie niż jaskrawe kolory. Pikowane poduszki, narzuty ze sztucznego futra i wygodne dzianiny w neutralnych kolorach to świetne punkty wyjścia. Ułożenie tych miękkich elementów w całej przestrzeni pomoże uzyskać przyjemny klimat.

4. Dywan Pluszowy

dywanik zapewnia efekt ocieplenia przestrzeni, dodając jednocześnie dodatkowej tekstury. Małe dywaniki z owczej skóry lub kilka dywanów ułożonych jeden

na drugim to nie dość, że rozwiązanie, które nada przyjemnej estetyki pokoju, ale również dodanie miękkości.

5. Z dala od technologii

Będąc podłączonym do urządzeń mobilnych nie mamy możliwości w pełni się zrelaksować. Najlepiej, aby sypialnia była strefą bez technologii, gdzie dodamy książki i naturalne elementy, takie jak świeże kwiaty lub rośliny, zamiast telewizora lub telefonu. Niech to miejsce da nam możliwość w pełni zrelaksowania się.

6. Dodatki

Wypełnij przestrzeń kilkoma elementami, które mówią same za siebie. Wybierz łóżko tapicerowane z ciekawym, pikowanym wezgłowiem, dodając do pokoju ciekawą szafkę nocną lub nietypową oprawę oświetleniowa. W ten sposób nadamy osobowość przestrzeni bez rezygnacji z subtelnej atmosfery.

7. Koce

Kocy nigdy nie za wiele! Elegancko ułożone na łóżku, fotelu do czytania czy przy biurku dodadzą przytulności i będą świetną ozdobą.

8. Poduszki

Nie ma na tym świecie nic bardziej zachęcającego niż łóżko pełne poduszek. Sugerujemy wybranie tych bardziej przytulnych, które są tak urocze w wyglądzie, jak wygodne.

9. Utwórz swój kącik

Kto powiedział, że musimy być dzieckiem, żeby mieć sekretną kryjówkę? Nikt. Świetnym sposobem na ucieczkę od pędzącego świata jest stworzenie własnego kąciku, który oddziela łóżko od reszty pokoju.

10. Dodaj osobisty charakter przestrzeni

Wyróżnienie niektórych ze swoich ulubionych przedmiotów i wspomnień uczyni przestrzeń bardziej wyjątkową i indywidualną. Wazony czy donice z podróży, a może rodzinne zdjęcie to świetny dodatek, którego nie będzie miał nikt inny!

11. Kominek

Nawet, gdy kominek nie działa jak należy, można ozdobić go w świece i dodatki, co nada nam przytulny i romantyczny nastrój. Świeczki to również świetny sposób na oświetlenie sypialni ciepłym światłem.

12. Dzianina

Dodatki robione na drutach od zawsze kojarzą nam się z przyjemnym ciepłem i wyjątkowym wyglądem. Warto zaopatrzyć się w dzianinowe narzuty czy poduszki, nie dość, że wyglądają pięknie, to dają dużo ciepła na chłodne dni.